Pracujete s našimi značkami? Přidejte se do unikátní mapy RUSCONA salonů a získejte nové klienty. PROHLÍDKA A REGISTRACE ZDE.

OSTATNÍ

Co znamená příprava nehtu?

Příprava nehtu je nejpodstatnější část, díky které je přírodní nehet připravený na aplikaci gelu.

Pokud je příprava nedostatečná, velmi lehce může dojít k odchlipování gelů z nehtů.

Příprava znamená:
- Očištění nehtu Cleanerem (odmaštění)
- Zatlačení kůžičky
- Zmatnění nehtů pilníkem se zrnitostí 180
- Úprava kůžičky nástavci a následné ustřižení kleštěmi nebo nůžkami
- Důkladné oprášení prachu kartáčkem
- Aplikace Nail prep na vysušení nehtu
- Primer (může i nemusí být) - pokud ho používáte, tak doporučujeme před nanesením na nehet otřít o buničinu, jinak by na nehtu těžko zasychal a gel na něm slabě polymerizoval

Je potřebné před modelací použít všechny přípravné tekutiny (Nail prep, Primer Acid, Primer Acid Free)?

Použití vzpomínaných přípravných tekutin je individuální. Z našich zkušeností a zkušeností našich školitelek, bychom je doporučili následovně.

Nail prep - stálé použití, při každém typu nehtů.
Primer Acid vs. Primer Acid Free - používat při problematických nehtech, které mají odchlipovou tendenci. Primer “otevře” v nehtové ploténce póry, díky kterým gel mnohem lépe přilne.

Základ je však použít je v minimálním množství, což znamená před natřením na nehet utřít štěteček do buničiny, a až pak nanést na nehet. Po aplikaci je nutné počkat cca 1 minutu, aby Primery pořádně uschly.

Nestačí jen zatlačení kůžičky? Je potřebná hloubková manikúra s bruskou?

Vzhled gelových nehtů nebo gellakové manikúry má v současnosti “laťku” položenou velmi vysoko. Klientky chtějí mít nehty bez odchlipů nebo časných viditelných odrostů. Tím, že použijeme nástroje na kůžičku, kleště nebo nůžky, docílíme toho, že barevný gel dokážeme nanést těsně ke kůžičce, díky čemu nehty vypadají dokonale. A také je menší riziko odchlipování, protože nehet je důsledně očištěný od kůže nebo malých blanek.

Kdy používat Cleaner?

Cleaner  je tekutina, která se používá na očištění nehtového lůžka od nečistot a mastnot a také i jako tekutina, která odstraní výpotek, který vzniká při polymerizaci gelu v lampě.

Používáme ho úplně na začátku, před zahájením nehtové modelaci a na odmaštění již konečné vrstvy, to znamená:
- Modelační gel - který jdeme upravovat pilníkem
- Ukončovací gel s výpotkem (ty bez výpotku nepřetíráme čističem, jinak může dojít k zmatnění lesku)

Cleaner nepoužíváme na setření výpotku z podkladového gelu nebo barevného gelu!!!

Proč je důležité správné postavení “apexu”?

Apex je tzv. vrchol nebo také kdysi nazývaný C-oblouk. Je to místo, kde je soustředěna největší část stavebního gelu, která zabezpečuje stabilitu nebo pevnost nehtů. Při správně položeném apexu je minimální riziko zlomení nebo odpadnutí nehtů.

Pokud máte špatně položený apex, nemusí dojít jen ke zlomení nehtu, ale také i k jeho samotnému odchlipování. Pokud je položený nízko, na část gelu u kořene nehtu, působí tlak, který vytvoří odchlip a nehet je následně uvolnění od lůžka a také může dojít k nepříjemnému úrazu.

Níže na obrázku je znázorněné, jak má vypadat nehet z boční strany, a kde přesně má být uložený apex.

Musím nehty na konci vymodelování stavebním gelem přebrušovat?

Broušení a úprava modelační vrstvy pilníkem je proces, který má značný vliv i na estetičnost nehtu. Pilníkování stavební vrstvy Vám pomůže k přesnému výbrusu apexu nebo dokonalému “zahlazení” chybiček jako jsou např. hrbolky, které mohou vzniknout zejména při modelaci s gelem, který není samovyrovnávací.

Po dobroušení gelu pilníkem doporučujeme nehty uhladit pěnovým pilníkem nebo blokem.

Jak předejít pálení gelu v lampě?

Pálení gelu na nehtech záleží ve více případech od citlivosti samotných klientech a od toho jaké mají své přírodní nehty. Zpravidla nejčastěji gely pálí klientky, které mají nehty velmi tenké, víc zbroušené pilníkem nebo poškozené z předchozí modelace. Citlivost je také podmíněná i v teplých měsících, kdy gely pálí víc než během zimních měsíců.

Tip jak předejít pálení:
Nehty vložte do lampy a v případě, že je lampa silná nebo nová, nečekejte až gel začne úplně pálit, ale po cca 5 max. 10 sekundách vytáhněte ruku ven, počkejte než pálení odezní, a potom můžete ruku znovu vložit zpět do lampy.

Proč se mi dělají odchlipy?

Nesprávně odvedená modelace nebo příprava nehtu má za následek vytvoření odchlipů.

Důvodů, proč se dělají odchlipy je nespočetně moc. Několik se Vám pokusím vyjmenovat:

1) Špatná příprava nehtu - nehty musí být důkladně očištěné Cleanerem, kůžička odstraněná, nehet zmatněný pilníkem a zejména důkladně oprášený.
2) Pokud používáte Primer, doporučujeme štětec od Primeru otřít o buničinu před nanesením na nehet. Pokud ho nanesete přímo z flaštičky na nehtu je ho mnoho a následná podkladová vrstva má problém polymerizovat.
3) Velký pozor na prach. Nehty musíme po zmatnění blokem nebo pilníkem důkladně oprášit kartáčkem.
4) Při nanášení jednotlivých vrstev gelu musíme dávat pozor na kůžičku.
5) Výpotek se nestírá z podkladové ani barevné vrstvy.
6) Šablona, která se vkládá pod nehty musí být upravená přesně podle přírodního nehtu.
7) U modelační vrstvy musí být správně položený “apex”. Nesmí být nízko.
8) Špatně zvolený stavební nebo podkladový gel. Přírodní nehty jsou různé a málo kdy sedí na všechny nehty stejný gel. Proto je dobré vyzkoušet na klientce více druhů a udělat si tzv. kartu klienta, kde je napsané, co dané klientce sedí.
9) Slabé žárovky v UV lampě nebo mnoho hodin v UV/LED lampě. Gel v takových lampách polymerizuje mnohem slaběji.
10) Nepozornost při modelaci. Klientky musí mít ruce na stole a nesmí si chytat vlasy, tvář, anebo dělat cokoliv jiného, kde dojde ke styku nehtů s jinými předměty.

Proč se mi gellaková barva po polymerizaci celá smrštila a zůstala uvnitř “mokrá”?

Barevné gellaky Ruscona jsou velmi silně pigmentované, vyžadují si silné lampy a nanášejí se v tenké vrstvě. V klasických lampách je problém s polymerizací a je potřebné dlouhé tvrdnutí. Proto doporučujeme spíše UV/LED lampy (ideálně 48W).

Pokud nanesete barvu v hrubší vrstvě, gellak sice může vypadat jako vytvrdnutý, ale uvnitř zůstal nevytvrdnutý.

Proč gellak na mých nehtech nedrží?

Tak jako u gelových nehtů, tak i u gellaku je důvodů více a celý postup je potřeba dodržovat.

Nejpodstatnější část je příprava nehtu, která musí být udělána důkladně. (O přípravě nehtu se dozvíte víc v sekci gelové nehty, otázce "Co znamená příprava nehtu") Další podstatná věc je nanášení. S gellakovou bází vytvoříme malý C-oblouk a nezapomínáme na zabalení volného okraje. Pokud tak neuděláme může dojít k odlupování od špičky.

A poslední část, která je velmi důležitá je správné zvolení gellaku na konkrétní typ nehtů:
- Pokud jsou nehty tvrdé, nejlepší je zvolit pružnou bázi - např. Medium base.
- Pokud jsou nehty měkké, zpevňujeme je tvrdší bází - např. Master base, Quick base nebo Strong base.
- Pokud jsou ale nehty velmi křehké, doporučujeme použít nejprve tenkou spojovací vrstvu s Medium base a po polymerizaci následně tvrdší bázi, z výše vzpomínaných.

Created by Shoptak.cz